DON'T BE A STRANGER

KONTAKT OS HER

Hvis du har spørgsmål, eller bare vil sige hej, så send os gerne en mail på: webshop@ricebyrice.com.

Vi vil sørge for at hjælpe dig så hurtigt og godt som muligt, så du kan komme videre med vigtigere ting i livet - så som at nyde hverdagsmagien...

For at søge job eller praktikplads, se da vores job-side.

HOVEDKVARTER

RICE by RICE
Havnegade 100E
5000 Odense C
Danmark
CVR: 21093939
+45 63113535
Mandag - Torsdag 8:00 - 16:00
Fredag 8:00 - 15:30

Salgskontorer (Engros)

RICE Denmark
Havnegade 100E
DK-5000 Odense
Tel. +45 63 11 35 35
Email: rice@ricebyrice.com

RICE Europe
Havnegade 100E
DK-5000 Odense
Tel. +45 63 11 35 35
Email: europe@ricebyrice.com

RICE France
Havnegade 100E
DK-5000 Odense
Tel. +33 6 08 32 75 47
Email: france@ricebyrice.com

RICE Germany/Austria/Switzerland
RICE Germany GmbH
Jungfernstieg 38
20354 Hamburg
Tel. +49 40 49 12 199
Fax +49 40 55 48 48 57
Email: germany@ricebyrice.com

RICE Global
Havnegade 100E
DK-5000 Odense
Tel. +45 63 11 35 35
Email: global@ricebyrice.com

RICE The Netherlands/Belgium
Havnegade 100E
DK-5000 Odense
Tel. +31 623 050 818
Email: holland@ricebyrice.com

RICE Spain
Havnegade 100E
DK-5000 Odense
Tel. +49 160 906 27 800
Email: spain@ricebyrice.com

RICE Norway
Havnegade 100E
DK-5000 Odense
Tel. +45 26 35 31 89
Email: norway@ricebyrice.com

RICE Sweden
Havnegade 100E
DK-5000 Odense
Tel. +46 70 733 05 35
Email: sweden@ricebyrice.com

RICE UK
Havnegade 100E
DK-5000 Odense
Tel. +44 7969175564
Email: uk@ricebyrice.com

RICE Denmark
Havnegade 100E
DK-5000 Odense
Tel. +45 63 11 35 35
Email: rice@ricebyrice.com

RICE USA
Tel. +1-786-493-0275 / +1-970-274-8468
Email:cs-us@rice.dk

Distributører

Australia
Corner Store WA PTY ltd.
Tel. +61 8 9433 2881
Email: australia@ricebyrice.com

Brazil
Modali
Tel. +55 (11) 77310121
Email: brazil@ricebyrice.com

Hong Kong
Planet B
Tel.+452 21 78820
Email: brian@planetb.hk

Israel
Sofi
Tel. +97 23 51 62 077
Email: israel@ricebyrice.com

Japan
Shonan Intl. CO. Ltd.
Tel. +81 3 5425 2715
Email: japan@ricebyrice.com

Mexico
Sneiza LLC
Tel. +52 (55) 5202 1043
Email: mexico@ricebyrice.com

Singapore
The Childrens Showcase
Tel. +65 63771996
Tel. +65 90230455
Email: singapore@ricebyrice.com

South Korea
Bowl Company
Tel. +82 70 4227 3580
Email: bowlcompany@naver.com

Turkey
Mi Ev Gerecleri Dis Tic. Ltd.
Tel. +90 532 496 44 36
Email: turkey@ricebyrice.com

USA
Sneiza LLC
Tel. +1 786 493 0275
Tel. +1 970 274 8468
Email: cs-us@ricebyrice.com